DOLAR 27,5019 % 0.18
EURO 28,8243 % 0.1
GRAM ALTIN 1.614,37 % 0,07
ÇEYREK A. 2.639,49 % 0,07
BITCOIN 762.969 -2.489
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 23°

Bakan Koca 26 Nisan günlük corona virüsü son durumu paylaştı!

Son Güncelleme :

27 Nisan 2020 - 0:23

/ 275.842 kez okundu.
Bakan Koca 26 Nisan günlük corona virüsü son durumu paylaştı!

Türkiye’de corona virüsü vaka, ölüm ve iyileşen hasta sayısı kaç oldu? Koronavirüs vaka dağılımı canlı harita

Türkiye’de corona virüsü vaka, ölü, iyileşen ve entübe hasta sayısı son durum merak edilirken son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Dünyada son durum bilgileri teyit edildi. Buna göre, toplam vaka sayısı 2 milyon 954 bin kişiye, toplam ölüm ise 205 bin 398 kişiye çıktı. Buna karşı, ülkemizde Covid-19 pandemisi kontrol altına alınmaya başlandı. Öyle ki, bugün dahil son üç günde açıklanan tabloda günlük iyileşen hasta sayısı vaka sayısını geçti. Tam bu noktada, Fahrettin Koca tarafından günlük olarak açıklanan corona virüsü vaka ve ölüm sayısı tablosu ile 26 Nisan canlı haritası merak ediliyor. Bilindiği üzere, Bakan Koca tarafından günlük olarak koronavirüs tablosu ile vaka, ölüm, entübe ve iyileşen hasta sayısı bilgisi kamuoyu ile paylaşılıyor. Sağlık Bakanı Koca, bugüne ilişkin Türkiye’de corona vaka, ölüm, entübe ve iyileşen hasta sayısı hakkında açıklama yaptı ve 26 Nisan günlük son durumu tablosunu paylaştı. Peki, 26 Nisan koronavirüsü Türkiye vaka ve ölü sayısı son durum bugün kaç oldu? Entübe hasta ve iyileşen hasta sayısı nedir? İllere ve göre ilçelere göre vaka dağılımı tablosu nasıl? İşte, Sağlık Bakanlığı covid19.saglik.gov.tr verilerine göre, Türkiye’de koronavirüs vaka sayısı, illere göre vaka dağılımı ve iyileşen hastalar ile ilgili son dakika haberleri 26 Nisan…

Antartika dışında dünya genelinde bütün kıtalarda etkisini gösteren corona virüsü (Kovid-19) pandemisi hakkında son dakika haberleri peş peşe geliyor. Dünyada koronavirüs son durum giderek kötüleşirken toplam vaka sayısı 3 milyona yaklaştı. Koronavirüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin toplam sayısı ise 205 bin olarak teyit edildi. Türkiye ise salgın karşısında etkin bir mücadele ortaya koymasının sonuçlarını almaya başladı. Son iki güne ilişkin açıklanan verilerde iyileşen hasta sayısı günlük vaka sayısını geçti. Ülkemize ilişkin son durum bilgileri de Fahrettin Koca tarafından günlük olarak açıklanmaya devam ediyor. Vatandaşlar, 26 Nisan Türkiye’de son durum ve corona virüsü vaka sayısı ile iyileşen hasta sayısını öğrenmeye çalışıyor. Sağlık Bakanlığı tarafından her gün açıklanan günlük veriler ile, detaylı vaka sayısı, ölü sayısı, iyileşen hasta, entübe ve yoğun bakımdaki hasta sayısı kamuoyu ile paylaşıyor.

26 NİSAN CORONA VİRÜSÜ TÜRKİYE VAKA VE ÖLÜ SAYISI KAÇ OLDU?
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 26 Nisan 2020 Pazar gününe ilişkin son durum bilgileri ile vaka, vefat, iyileşen, entübe ve yoğun bakımdaki hasta sayısı hakkında açıklama yaptı. Bakan Koca, böylelikle günlük tabloyu kamuoyuna duyurdu.

Koca, geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamalarda ise canlı koronavirüs haritası ile vaka dağılımı hakkında bilgi vermişti.

CANLI HARİTA İÇİN TIKLAYINIZ

SAĞLIK BAKANLIĞI CANLI HARİTASI İLE CORONA VİRÜSÜ VAKA DAĞILIMI TABLOSU
Peki, Sağlık Bakanlığı corona virüsü canlı haritası ile Türkiye’de vaka ve ölüm sayısı bugün kaç oldu? İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere illerde ve ilçelerde son durum ne? Haberimizden, 26 Nisan Türkiye’de corona virüsünde son durumu günlük ve canlı tablo ile öğrenebilir, dünyadaki corona virüs vakalarını harita üzerinden anlık olarak takip edebilirsiniz.

26 NİSAN SON DURUM

Bakan Koca, sosyal medya hesabı üzerinden şu açıklamayı yaptı:

Temaslı sayısı ve temas ortamı azaldığı için 50.000’e varan günlük test kapasitemizin 30.000’i kullanıldı. Son 20 gün içinde yeni vaka sayısının en düşük olduğu gün, bugün oldu. Yoğun bakım desteği alan hastalarımızın sayısındaki azalma devam etti. Kaynak: Sabah

YORUM ALANI