DOLAR 28,9400 % 0.12
EURO 31,4998 % 0.09
GRAM ALTIN 1.938,14 % 0,73
ÇEYREK A. 3.168,87 % 0,73
BITCOIN 1.200.507 5.561
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 10°

HDP kalacak ne CHP!

Son Güncelleme :

31 Ekim 2021 - 21:46

/ 5.679 kez okundu.
HDP kalacak ne CHP!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘Sevgili gençler, yapacağınız çok iş var. 2023’de bu sandıkları gençlerle öyle bir dolduracaksınız, ne HDP kalacak ne CHP kalacak’ dedi.

AK Parti Muş İl Başkanlığınca Gençlik Merkezinde düzenlenen “Genişletilmiş Danışma Meclisi Toplantısı”na katılan Soylu, bugün gelinen noktaya bir umudu koruyarak ulaştıklarını, umut ve inançla aştıklarını ve bunun da kolay olmadığını söyledi.

Türkiye’nin 21. yüzyıla bir vesayet kurgusunun gölgesinde ulaştığını anımsatan Soylu, dini özgürlükler üzerine kurgulanmış, yüksek yargı ve darbeci zihniyet destekli vesayet aklının, buradan millet iradesine tahakküm ettiğini, zaman zaman da ekonomik vesayetle yıllarca bu ülkenin ayağına pranga olduğunu aktardı.

Bu vesayet aklının zaman zaman 21. yüzyılda da tekrar dirilmeye çalıştığını, 27 Nisan e-muhtırasında, Gezi’de, 17-25 Aralık’ta, 15 Temmuz’da hep aynı aklın izlerini gördüklerini dile getiren Soylu, şöyle konuştu:

“Her seferinde milletimizin oylarıyla ve bizzat şehitler vererek yok ettiğimiz bu yapı, özellikle 2010 yılından sonra terör üzerine evrilmişti. Doğu ve Güneydoğu’da PKK, Suriye’de PKK/PYD, Kuzey Irak’ta DEAŞ, içeride FETÖ, Türkiye’yi bir terör vesayetiyle sarmaya çalışmıştı. Güney sınırımızın altındaki istikrarsızlık ortamının doğurduğu kitlesel göçle bu terör vesayeti tahkim edilmeye çalışıldı. 20. yüzyılda siyasete dini özgürlükler penceresinden bir baskı vardı. Biz Alevi, Sünni, Türk ve Kürt ayrımlarını da 20. yüzyılda bırakmıştık.  ama 21. yüzyılda karşımıza DEAŞ’ı, FETÖ’yü çıkardılar.

PKK ve onun siyasallaşmış kadroları tarafından 6-8 Ekim çukur barikat eylemlerini çıkardılar. Tek tük de olsa birkaç evin kapısına çarpı atmak gibi eylemlerle bazen de göçmen karşıtlığı üzerinden hem içeride hem de etrafımızdaki coğrafyada yeniden bir vesayet kurgulamak istiyorlar.”

Bakan Soylu, yollarıyla, havaalanlarıyla, modern şehir hastaneleriyle, istikrarıyla, teröre karşı ortaya koyduğu ciddi operasyon kapasitesiyle özellikle de dışa bağımlılığı büyük ölçüde bitirerek vesayete karşı mücadele etmenin ilk temel şartını yerine getirdiklerini aktardı.

Soylu, Büyük bir mücadelenin içinde olacağız ve 2023’e kadar vatandaşlarımızın emrine amade olacağız. 10 büyük elçi bildiri yayınladı kimsenin sesi çıkmadı yine Erdoğan aslan gibi kükredi. Bunlar batı talimat verse bunu hemen kabul ederler eski Türkiye aklı bu. Buna müsaade edilmez. Bunlar meydanlardan da sandıklardan da korkarlar. 2023’de Kılıçdaroğlu, HDPliler, arkanızda Avrupa’da olsa başkaları da olsa silineceksiniz.” diye konuştu.

Bakan Soylu daha sonra Beyza İlim Kültür ve Eğitim Vakfını ziyaret etti.

YORUM ALANI