DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

Milletvekiline hakaret suç sayılmadı!

Son Güncelleme :

06 Ocak 2021 - 18:01

/ 324.651 kez okundu.
Milletvekiline hakaret suç sayılmadı!

Haber:Özlem Aslantürk

AKP İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, Ağustos 2019’da kendisine sosyal medya hesabından yapılan hakaret gerekçesiyle M.S. hakkında suç duyurusunda bulundu ve M.S. hakkında ‘hakaret’ suçlamasıyla 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Anadolu 58. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanan sanık M.S. yapmış olduğu savunmada, “Benim telefonum kızım tarafından yüklenmiş Facebook uygulaması vardır. Ben burada internete girerek çeşitli paylaşımlar yaparım. Ancak bana okuduğunuz ve müştekiye yönelik sözleri yazıp yazmadığımı hatırlamıyorum. Böyle bir durum varsa kendisinden özür dilerim” ifadelerini kullandı.

‘Köpek’ ithamı hakaret sayılmadı!

M.S.’nin ‘köpek’ sözlerine ilişkin, “Köpeklerin havlayarak kendilerini ifade ettikleri, bir insana aslan, kaplan dendiğinde hakaret iddiasının mevcut olmadığı, köpek dendiğinde hakaret iddiası mevcut olsa da köpeklerin de diğer hayvanlardan farkının bulunmadığı, köpeklerin zaman zaman evimizde bizimle yaşayan, deprem gibi doğal afetlerde hayat kurtaran, uyuşturucu maddelerde suç ve suçluyla mücadele esnasında yardımcı olan sevimli dostlarımız olduğu” ifadelerine yer verilerek, köpek demenin hakaret kabul edilmesi halinde köpeklere de hakaret edilmiş olabileceği kaydedildi.

YORUM ALANI