DOLAR 32,5728 % 0.09
EURO 35,0382 % 0.55
GRAM ALTIN 2.432,79 % 0,40
ÇEYREK A. 3.977,61 % 0,40
BITCOIN 64.294,02 -3.737
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 19°

Akar ve Süleyman Soylu Gara Operasyonu hakkında Meclis’i bilgilendirecek

Son Güncelleme :

16 Şubat 2021 - 14:04

/ 233.591 kez okundu.
Akar ve Süleyman Soylu Gara Operasyonu hakkında Meclis’i bilgilendirecek

Pençe Kartal-2 Harekatı hakkında bilgilendirecek. Bakan Akar ve Soylu, saat 12.00’de CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederken, saat 14.00’te İYİ Parti lideri Merak Akşener’i ziyaret edecek

Akar ve İçişleri Bakanı Soylu, saat 12.00’de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu CHP Genel Merkezi’nde ziyaret etti. AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş da iki bakana eşlik ederken, CHP Sözcüsü Faik Öztrak da toplantıya katıldı. Görüşme 50 dakika sürdü.

Akar ve Soylu’nun saat 14.00’te ise İYİ Parti’ye giderek burada Meral Akşener ile bir görüşme gerçekleştirecekleri bildirildi.

AK PARTİLİ ZENGİN: PARTİLER NEREDE DURDUĞUNU NETLEŞTİRMELİ

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, dün yaptığı açıklamalarda ise siyasi partilere çağrıda bulundu. Zengin, “Yapacağımız gündem dışı görüşmeden sonra siyasi partilerin her birinin hiç itirazsız nerede durduğunu belirtmesi gerekiyor” dedi.

Zengin, “Konuyla ilgili en doğru bilgiyi hem Milli Savunma Bakanımız Sayın Hulusi Akar hem de İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu Genel Kurul’da gündem dışı konuşma bahseden iç tüzüğün 59/2 maddesine binaen yarın Genel Kurul’da bilgi vermelerinin doğru olacağını tavsiye etti. Yarın her iki Bakanımız Genel Kurul’da gündem dışı konuşma yapacaklar” dedi.

AK Partili Zengin şunları söyledi:

“Herkesin nerede durduğunu netleştirmesi lazım. Yarın yapacağımız gündem dışı görüşmeden sonra siyasi partilerin her birinin hiç itirazsız nerede durduğunu belirtmesi gerekiyor.

Özellikle HDP bu konudaki kararı fevkalade önemli. HDP ile işbirliği içinde olan partilerin sanki HDP’yi incitmemek adına kullandıkları üslupta bir sorun olduğunu görmek lazım. PKK’yı telaffuz etmeden, ittifak içinde bulundukları partiye dokunmamaya gayret göstererek, bu kadar vahim bir hadiseyi mesafeli anlatım içinde yaklaşmaları Türkiye siyaseti için fevkalade hüzünlü, dramatik olarak gördüğümüz ifade etmek isterim.”

own sendromlu ve otistik bireylerin sorunları, nadir görülen hastalıklar ile tıbbi aromatik bitki çeşitliliğinin korunmasına ilişkin araştırma komisyonu raporları görüşülecek. Görüşmeler saat 15.00’te başlarken, gündem dışı konuşma yapacak olan Milli Savunma Bakanı ve İçişleri Bakanı Gara Operasyonu hakkında Meclis’e bilgi verecek. Kaynak

YORUM ALANI