DOLAR 32,2035 % -0.01
EURO 35,0327 % 0.05
GRAM ALTIN 2.502,44 % 0,07
ÇEYREK A. 4.091,49 % 0,07
BITCOIN 66.905,43 -0.307
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 21°
POSTA MAGAZİN

Deniz Akkaya, Selin Ciğerci’nin tedbir kararına itiraz etti

Son Güncelleme :

22 Eylül 2020 - 18:01

/ 89.771 kez okundu.
Deniz Akkaya, Selin Ciğerci’nin tedbir kararına itiraz etti

Deniz Akkaya uzaklaştırma ve koruma kararına avukatı Sinan Civriz aracılığıyla itiraz etti. İstanbul Aile Mahkemesi’ne dün verilen itiraz dilekçesinde şiddete konu olayın ne olduğunun dahi açıklanmadığı belirtildi.

Önleyici tedbir kararının yasaya aykırı olarak verildiğinin ileri sürüldüğü dilekçede, “Hiçbir delil tetkiki yapılmadan. Gerekçe dahi bildirilmeden Deniz Akkaya’nın özgürlüklerini kısıtlayıcı tedbir kararı verilmesi kanunda da belirtilen, kanunun amacını gerçekleştirmeyi başlı başına tehlikeye sokan bir durumdur ve kabulü mümkün değildir” dendi.

Avukat Sinan Civriz Türk Hukuku’nda yasak olan bir eylemi Selin Ciğerci’nin reklam malzemesi yaptığını ileri sürerek, “Milyonlarca kişi tarafından tanınıp takip edilen bir kişinin, Türk Hukuku’nda yasak olan, ayrıca ahlaka da çok açıkça aykırı olan ve doğacak çocukların annesini babasını ailesini tam olarak tanımlayamaması nedeni ile, aile kavramını bütünüyle birlikte felakete atma tehlikesi olan, para karşılığı çocuk satın alma işini, iki yıldır milyonlarca insanın gözüne sokarcasına reklam malzemesi haline getiren ve normalleştirme meşrulaştırma faaliyeti olarak kabul edilebilecek olan bu faaliyetlerine karşı Deniz Akkaya’nın eleştiri hakkını kullanması, anayasadan doğan bir hakkı olmakla birlikte, kamuoyunda tanınırlığı nedeni ile bir görev olarak da görülmelidir” dedi.

1 yıldır evli olan Ciğerci’nin evlatlık alma işlemi için de en az 5 yıl evlilik şartını yerine getirmesinin gerektiğinin yer aldığı dilekçede “Türk toplumunun en temel değeri olan aile kavramını korumak amacı ile, Selin Ciğerci’nin açıklamalarını eleştiren Akkaya’ya karşı, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’a dayanarak tedbir kararı uygulanmasına karar verilmiştir” dendi.

Asıl şiddete uğrayan kişinin Deniz Akkaya olduğunun belirtildiği dilekçede, Ciğerci’nin aldırdığı uzaklaştırma ve koruma tedbir karanının kaldırılarak yanlıştan dönülmesi istendi.

YORUM ALANI