DOLAR 32,5491 % 0.01
EURO 34,9493 % 0.26
GRAM ALTIN 2.427,18 % 0,17
ÇEYREK A. 3.968,45 % 0,17
BITCOIN 63.397,21 -4.069
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 24°

Harran Araştırma Hastanesi Neler Oluyor

Son Güncelleme :

20 Ağustos 2021 - 11:38

/ 9.725 kez okundu.
Harran Araştırma Hastanesi Neler Oluyor

Ticarethaneye dönen Harran üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde muayene ücreti dışında kontrolden de ücret alınıyor.

Harran Araştırma Hastanesi Ticarethaneye Döndü

 

Şanlıurfa’nın kanayan yarası olan sağlık sorunlarına bir yenisi daha eklendi. Vatandaşların branş doktorlarından mahrum kalmasının yanında bir de ceplerindeki paradan oluyorlar.

 

Şanlıurfa’da sağlık sektörü yapılan uygulama ile ticarethaneye döndü. Söz konusu uygulama Ticarethaneye dönen Harran üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde yürürlüğe girdi. Bu hastaneye gelen hastalardan muayene ücreti alınmasının dışında bir de muayene olduktan sonra kontrole gelenlerden de ücret alınıyor. Muayene sırası alınan yerde cama asılmış notta şu ifadeler yer aldı; “Özel muayene hastalarının kontrolleri de ücretlidir…”

 

 

 

Söz konusu ücret alınan bölüm Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıklar bölümü olurken, Prof. Dr. Tevfik Sabuncu’nun kontrolünde olan hastalardan ücret alındığı belirtildi. Hastaların şikâyetlerinin ardından uyarılan Prof. Dr. Tevfik Sabuncu’nun artık hastalardan ücret almadığı açıklandı.

 

Özel hastanelerin yapmadığını yapan Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, bu uygulama ile vatandaşın tepkilerine neden oldu. Vatandaşlar; “Hastane ticarethaneye dönüştürülmüş. Özel muayene olanlardan ücret alınıyor. Buna boyun eğelim dedik, bu defa da kontrole gelenlerden ücret almaya başladılar. Yetkililerin bu duruma bir el atması gerekir.” ifadelerine yer verdi.

 

Öte yandan Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne telefonla ulaşılamadığını belirten hastalar, randevu alamadıklarını, muayene olabilmek için araya tanıdık koymaları gerektiğini iddia etti.

Hastaların yaşadığı bu sorunların değerlendirilip giderilmesi için yetkililerin duruma el atması gerektiği ifade edildi.

YORUM ALANI