DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

Havai fişek fabrikasının çalışma izni iptal edilecek

Son Güncelleme :

09 Temmuz 2020 - 20:59

/ 154.647 kez okundu.
Havai fişek fabrikasının çalışma izni iptal edilecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sakarya’da meydana gelen havai fişek patlaması ile ilgili, “Bu fabrikanın buradaki çalışma iznini Sakarya Valiliği ilk önce askıya alacak ardından da iptal işlemlerini gerçekleştirecek.” dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, Sakarya’daki patlamada yaralanan 6 kişinin hastanedeki tedavisinin sürdüğünü bildirdi.

Bakan Soylu, Sakarya’daki patlamaya ilişkin, “Burada kimin en ufak bir ihmali söz konusuysa herkes bilmelidir ki bunun gereği yerine getirilecektir.” dedi.

Çalışma izni iptal edilecek

Fabrikanın çalışma izninin Sakarya Valiliği tarafından askıya alınacağını belirten Soylu, ardından iptal işlemlerinin gerçekleştirileceğini söyledi.

Havai fişek fabrikasında iki türlü patlayıcı olduğunu belirten Soylu, şunları kaydetti:

“Birincisi depolarda var olan patlayıcılar. Depolarda var olan ve soğutulan patlayıcılar henüz oradalar. Esas ortak noktada olan ve bizim tahmini 16,5 ton olarak söylediğimiz patlayıcının 15 tonu patlatılmıştı. Bugün, yarın en geç tamamlanacaktı böyle bir olayla karşı karşıya kaldık. Diğer patlayıcılar oradaki depolarda hala.”

İmar izni iptal edilecek

“Çevre ve Şehircilik Bakanımız hemen talimat verdi resen buranın bu konudaki imar izninin iptalini gerçekleştirmiş olacaklar.” ifadesini kullanan Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Böylece hakikaten son günlerde yaşadığımız hem Sakarya’yı üzen hem ülkemizi de insanlarımızı da derinden üzen bu meseleyle ilgili hem adli hem de idari soruşturmalar çerçevesinde çıkan sonuçlara yönelik nereye vardığımızı, nasıl bir adım attığımızı kamuoyuna arz etmeyi de kendimize bir görev olarak addediyoruz.”

Kaynak:TRT haber

YORUM ALANI