DOLAR 31,1049 % 0.2
EURO 33,7099 % 0.21
GRAM ALTIN 2.033,59 % 0,05
ÇEYREK A. 3.324,92 % 0,05
BITCOIN 1.628.569 0.089
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 14°

İnternetten önüne çıkan güzellik salonu ilanı yüzünü yaktı

Son Güncelleme :

06 Şubat 2021 - 20:52

/ 78.711 kez okundu.
İnternetten önüne çıkan güzellik salonu ilanı yüzünü yaktı

İnternetten önüne çıkan güzellik salonu ilanı yüzünü yaktı

42 yaşındaki 1 çocuk annesi Aslı İlhan, 4 ay önce sosyal medya sayfasından bir güzellik salonu sayfasının reklamını gördü.

Bu sayfadaki fotoğrafları inceleyen ve reklama aldanan genç kadın, cilt toparlama operasyonu yaptırmak için bu salonlardan birinin yolunu tuttu. Burada yanlış uygulanan işlem sonucu İlhan’ın yüzünde yanıklar oluştu ve su topladı.

Bunun ardından İlhan’ın yüzünün iyileşmesi için 1.5 aylık bir süreç başladı. Fakat yüzünde iyileşme olmayan ve salon tarafından sürekli ürün kullanmaya yönlendirilen Aslı İlhan, daha sonra tavsiye üzerine başka bir salona gitti. Burada da diğer yerden kalan lekeler için tedavi yapıldı.

Genç kadının yüzünü bu yer, ilk gittiği yerden daha kötü bir hale getirdi. İki salondan da mağdur etti genç kadını ,güzelleşmek için gittiği salonda yüzü daha kötü hale gelince verdiği ücretlerin geri ödenmesini istedi.

Salonlara 8 bin lira harcayan Aslı İlhan, serumlar ve ilaçlar içinde ekstra dışarıya 2 bin lira ödedi. Toplamda 10 bin lira ödeme yapmasına rağmen ücretin karşılığını alamayan ve güzelliğini de kaybeden genç kadın, yüzünün eski haline gelmesi için sağlık merkezine başvurdu. İki salondan yapılan hatalı işlemler için şikayetçi olan İlhan, konuyu polis merkezi ve savcılığa taşıdı. Genç kadının eski yüzüne kavuşabilmesi için ise en az bir 9 ay beklemesi gerekiyor.

“Yüzüm yandı”
Bu sayfaların takipçi sayısı ve sponsorlu olması nedeniyle tercih ettiğini dile getirdi “Güvendim. Yaptıkları işlerin videosuna bakmadım. Yaptıkları işlemin reklamına güvenip gittim ama sonuç istediğim gibi olmadı.

“İki salonda mağdur edildim”
Aslı İlhan. “Göz kapaklarımda hafif bir düşüklüğüm vardı. Onu biraz daha kaldırmasını istedim ama bütün yüzümü yaktılar. Tüm yüzümde işlem yapılırsa daha iyi sonuç alacağımı söylediler.

Bir sürü ürün almam için uğraştılar. Beni sürekli 3 hafta, 3 hafta durdurdular. İki salonda da mağdur oldum. Kesinlikle istediğim sonuç olmadığı gibi birde üstüne tehdit edildim.
C“Böyle sosyal medyadan buldukları yerlere gitmesinler.  Yüzümde hiçbir sorunum yoktu. Keşke gitmeseydim diyorum. Zamanı geri döndürebilme imkanım olsa kesinlikle gitmezdim.

“Savcılığa taşıdı”
Bundan sonra güzellik salonuna gitmeyi düşünmediğinin altını çizen İlhan, “Doktor kontrolünde yada hastaneye gideceğim.

 

YORUM ALANI