DOLAR 32,5759 % 0.1
EURO 35,0353 % 0.52
GRAM ALTIN 2.435,25 % 0,50
ÇEYREK A. 3.981,63 % 0,50
BITCOIN 64.092,56 -3.828
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 19°

Şivan Serhed’in yeni klibi ‘EVİNA DAYİKÊ’ çıktı

Son Güncelleme :

07 Aralık 2021 - 22:12

/ 43.509 kez okundu.
Şivan Serhed’in yeni klibi ‘EVİNA DAYİKÊ’ çıktı

Yaşlıların göz ardı edilmesinden yola çıkıp anne babaların evlatlarına sitemini konu edinen Anne Aşkı ‘Evina Dayikê’ adlı eserine klip çeken Şivan Serhed: ‘İnsanın ilk aşkıdır anne, insanın ilk sığınağıdır baba… Hizmetimizden, saygımızdan, sevgimizden merhametimizden, hürmetimizden mahrum etmeyelim onları’ dedi.

Bingöllü ses sanatçısı Şivan Serhed, yeni albümündeki eseri Evina Dayikê için kameralar karşısına geçti. Profesyonel çekimlerin ardından sosyal medya platformlarında yayınlanan kliple ilgili görüşleri alınan Şivan Serhed, farkındalık oluşması için yaşlılar üzerine bestelediği yeni eserinin konusunu  “Yaşlı Anne Babalarımızın her zaman şefkate, merhamete, ilgi alakaya muhtaç olduğu hakikatine bir kez daha vurgu yapmak istedim” sözleriyle özetledi.

“ANNE AŞK, BABA SIĞINAKTIR”

Günümüzde modernizm etkisiyle insanların kendilerine farklı bir yaşam benimsediğini, aile bağlarının zayıfladığını, anne babaya hürmetin giderek yitirildiğini, hal hatır sorulmadığını ve beklenen ilginin gösterilmediğini anlatan Şivan Serhed: “Yaşlılarımızı sormak, onların ihtiyaçlarını karşılamak ve yanlarında bulunmak görev olmaktan çıkıp zahmete dönüşmüş maalesef. Oysa daha çocukluğumuzdan itibaren hastalansak anne babamız başımızda bekler, onlar yemez yedirir, giymez giydirir. Evlenene kadar değil, evlendikten sonra da her sıkıntında anne baban yanındadır. Anne insana ilk nimeti ilk yiyeceği verendir, ölene kadar onun o ak kutsal sütüne muhtacız. Baba insanın ilk emeğidir ilk servetidir, ölene kadar onun verdiği o güç ve kuvvet ile ayakta kalıyoruz. Ama evlatlar aynı duyarlılıkta mı? Maalesef. Anne baba yaşlanınca ihmal ediyor, sevgimizi, merhametimizi, şefkatimizi esirgiyoruz. Onların değerini bir daha anlamamız ve bir farkındalık olsun diye bu eseri yaptım. Onlara ne kadar şiir, klam, türkü, şarkı yazsak da asla yeterli gelmez. Onlara olan borcumuzu asla ödeyemeyiz. Hizmetimizden, saygımızdan, sevgimizden merhametimizden, hürmetimizden mahrum etmeyelim onları” dedi.

HABER: Abdurrahman Delen

YORUM ALANI