DOLAR
EURO
GRAM ALTIN
ÇEYREK A.
BITCOIN
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava

Tunceli’nin AK Partili Mazgirt Belediye Başkanı Murat Becerikli hakkında ŞOK iddia…

Son Güncelleme :

13 Eylül 2021 - 15:51

/ 13.313 kez okundu.
Tunceli’nin AK Partili Mazgirt Belediye Başkanı Murat Becerikli hakkında ŞOK iddia…

Tunceli’nin AK Partili Mazgirt Belediye Başkanı Murat Beceriklinin Belediye Başkanlığına terör örgütü üyeliği bulunan kişileri işe aldığı iddia edildi. İlçede görev yapan kaymakamlar hakkında skandal iddialarda bulunan. Mazgirt Belediye Başkanı Murat Becerikli ile ilgili iddialar arka gelmeye başladı.

Kaymakam ve ilçeye bağlı Ak pazar belde belediyesine kayyum olarak görevlendirilen kişilerin çeşitli usulsüzlükler yaptığını öne süren AK PARTİLİ Belediye Başkanının yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre suç ve terör Örgütüne yardım ve yataklıktan kaydı bulunan isimleri belediyenin şirketleri üzerinden işe aldığı işe alınan şahısların hala aktif olarak çalıştıkları iddia edildi.
Ak Parti ilçe Başkanlığında görev yapan yapan ve ismini vermeyen üst düzey bir yetkili mevcut başkanın Ak Parti politikasına göre hareket etmediğini belirterek “ Biz devletimiz için bayrağımız için ve Partimiz için burada gece gündüz çalışırken mevcut başkan bey Belediye Başkanlığına suç örgütleri ile kayıtları bulunan şahısları işe aldı defalarca bu noktada kendisi ile istişarede bulunduk ancak rahatsızlığımızı dile getirmememize rağmen Başkan Bey ne yazık ki “ Ben Başkanım İstediğim Kişiyi” işe alırım diyerek şahsi davranmaya devam ediyor dedi.
MÜFETTİŞ İSTİYORUZ… TABAN RAHATSIZ…

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde seçilerek göreve gelen Mazgirt Belediye Başkanı Murat Becerikli’nin uslübünden AK Partı tabanının ve yerel halkın rahatsız olduğunu iddia eden üst düzey yetkili “ Başkandan rahatsız olduğumuzu İl Başkanlığı olmak üzere Genel Merkeze ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkanlarımıza ilettik. Biz burada Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Ak Parti’nin bölgemize yaptıkları yatırımları gece gündüz halkımıza anlatırken, Teşkilatı yok sayan Ak Parti’nin temel ilkelerinden uzaklaşan, tana ile küsen, her daim görüş ayrılığına düşen ve el atından suç örgütlerine üye olan kişileri Belediye bünyesinde işe alan bir Başkanı görmezlikten gelemeyiz. Yukarıda belirttiğimiz iddialarının araştırmasını istiyor ve konuyla ilgili iddiaları araştırmak üzere Mazgirt Belediyesine müfettiş gönderilmesini talep ediyoruz” dedi. Urfadabugun.com Kaynak

YORUM ALANI