DOLAR 32,5491 % 0.01
EURO 34,9493 % 0.26
GRAM ALTIN 2.427,18 % 0,17
ÇEYREK A. 3.968,45 % 0,17
BITCOIN 63.397,21 -4.069
ÜYE PANELİ
SON DAKİKA
hava 23°

Vakıflar Haftası

Son Güncelleme :

15 Mayıs 2020 - 23:31

/ 97.968 kez okundu.
Vakıflar Haftası

Her yıl 11-17 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanan Vakıflar Haftası bu yıl kovid 19 salgını nedeniyle programlar gerçekleştirilemedi.

Şanlıurfa Vakıflar Bölge Müdürü Mehmet Ali Palalı Vakıflar haftası nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı.
Vakıf mallarının önemine değinen Palalı açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

‘’Vakıf Haftasının her sene olduğu gibi bu sene de 11-17 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinlikler ile ülkemiz genelinde kutlanması planlanmıştı. Ancak Vakıf Haftası bu yıl, Covid – 19 salgını nedeniyle sosyal medya kanalları ve kitle iletişim araçları kanalıyla kutlanmaktır.

Haftanın bu seneki teması “Vakıf Medeniyetinde Şefkat ve Merhamet”tir. Bugün dünya gündeminin en önemli başlıklarını oluşturan, yardımlaşma, paylaşma ve dayanışma gibi kavramların vakıf olgusunun tam merkezinde yer aldığı düşünüldüğünde, medeniyetimizin yapı taşı niteliğindeki vakıf şuuruna dikkat çekilmesi, vakıf kurulmasına teşvik edilmesi, vakıf olgusunun ve içerdiği yüce idealler ile zarif duyguların anımsatılması, yaşatılması ve canlı tutulması bakımından sizlerden alacağımız güç ve destek bizler için son derece anlamlıdır. Tüm dünyanın olduğu gibi ülkemizin içinde bulundu Covid-19 süreci ülkemizdeki faaliyetleri etkilediği görülmüş, ancak kamuoyunda da görüldüğü üzere bu süreç de yaşanan olumsuzluklar Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün çalışmalarını ve sunmuş olduğu hizmetleri etkilememiştir. Gerek restorasyon ve gerek hayır hizmetleri çalışmalarımız, tüm olumsuz koşullara rağmen gerekli tüm titizlik gösterilerek herhangi bir aksamaya mahal verilmeden kesintisiz olarak devam etmiştir. Ayrıca geçen yıllardan farklı olarak yardıma muhtaç ailelere yaptığımız kuru gıda yardım paketlerinin içerisine bu yıl Genel Müdürümüz Burhan Ersoy’un bu ailelere hitaben yazdığı bir mektup konulmuştur. Genel Müdürümüz Burhan Ersoy mektubunda, yapılan yardımların devamı konusunda ailelerimizin müsterih olmasını belirtmiş, Ramazan ayını tebrik ederek sağlık, sıhhat ve afiyetle nice bayramlara erişmeyi niyaz ettiğini belirtmiştir.’’

HABER-İBRAHİM UYGUR

YORUM ALANI